פיטסנטר פונקציונלי

פונקציונלי

בפיטסנטר תוכלו לחפש אימוני פונקציונלי בסביבה שלכם ולהשוות ביניהם לפי מחיר, מיקום, דירוג, חוות דעת ועוד.

מה זה פונקציונלי?

במקום להרים משקולות ולבצע תנועות שלא קשורות ליומיום שלכם, שיטה חדשה מציעה לכם להתאמן באופן אפקטיבי שיעזור לכם להתנהל ביומיום בצורה בריאה ויעילה יותר. באימון פונקציונלי, התנועות של האימון הן כאלה שאותן אנחנו מבצעים ביומיום. באימון נעשה שימוש בעזרים שונים לרבות משקולות, אולם היעד אינו פיתוח גוף או חיטוב אלא חיקוי של התנועות הרגילות כדי לחזק את הגוף שלנו. איך עושים את זה? ביצוע נכון של התנועות ושימוש בעזרים השונים הוא מורכב, במיוחד בשלב הראשוני. מומלץ להתחיל באימון פונקציונלי יחד עם קבוצה ולאט לאט תלמדו כיצד לבצע את האימון בצורה טובה יותר, עד שתוכלו לבצע אותו לבד. אימון פונקציונלי הוא דרך נהדרת כיצד לחזק את הגוף שלכם בצורה שקשורה באופן הדוק ליומיום שלכם.

פונקציונלי

מקומות מומלצים לפונקציונלי

בנימין 4, רחובות
10
יוצא מן הכלל
דרך חברון 15, באר שבע
10
יוצא מן הכלל
דרך שלמה שמלצר 12, פתח תקווה
10
יוצא מן הכלל
ארלוזורוב 15, באר שבע
10
יוצא מן הכלל
קרוספיט מידבר באר שבע
הכשרת היישוב 3, באר שבע
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
דוד סחרוב 19, ראשון לציון
10
יוצא מן הכלל
רבי עקיבא 50, הרצליה
10
יוצא מן הכלל
דרך עכו חיפה 61, קרית מוצקין
10
יוצא מן הכלל
מלכי ישראל 9, תל אביב-יפו
10
יוצא מן הכלל
שדרות הנשיא 48, חיפה
10
יוצא מן הכלל
העלייה השנייה 2, פתח תקווה
10
יוצא מן הכלל
פלוטיצקי 10, ראשון לציון
10
יוצא מן הכלל
שדרות שאול עמור 20, מגדל העמק
10
יוצא מן הכלל
דופמינו בת ים
הארזים 4, בת ים
10
יוצא מן הכלל

מאמני כושר מומלצים לפונקציונלי

יוליה ורנבסקי
10
יוצא מן הכלל
מעלה אדומים
10
יוצא מן הכלל
רונן אביב
10
יוצא מן הכלל
מאור זקן
תל אביב יפו
10
יוצא מן הכלל
נטלי דנינו
אשדוד
2.0
סביר
תל אביב יפו
תומר וסרמן
פתח תקווה
רותם בן שמעון
נס ציונה
קטי דלויה
רחובות
מודיעין
גני תקווה
נתניה

אימון פונקציונלי – כל הסיבות לנסות את זה

אימון פונקציונלי הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות. הסיבה לכך היא הגיוון שאימון כזה מציע. אימונים כאלה כוללים מגוון רחב של יתרונות ומתאימים לכולם. לכן, אם גם אתם רוצים לשפר את הכושר הגופני הכללי שלכם, אימון כזה יכול לעניין אתכם. רוצים לשפר את שיווי המשקל שלכם? אימונים מסוג כזה הם עבורכם. חשוב לכם לטפח את השרירים שלכם ואת יציבות המפרקים? באימונים כאלה תרגישו כיצד, עם הזמן, השיפור יגיע. אימון פונקציונלי הוא אימון שמקדם איזון שרירים ועוזר למנוע פציעות הנגרמות מחוסר איזון שרירי. בנוסף, תרגילי אימון כאלה משפרים את יציבות המפרקים, ומפחיתים את הסיכון לפציעה במהלך פעילויות יומיומיות.

המרכיבים של אימון פונקציונלי

כשמדברים על סיבולת לב ריאה ועל אימון פונקציונלי, מדברים על תרגילים רב-ממדיים. באימונים כאלה אנחנו רואים שיש הפעלה של קבוצות שרירים מרובות ועבודה במישורי תנועה שונים. כתוצאה מכך, תרגילים פונקציונליים מספקים אימון מקיף המשפר את הכושר הכללי. תנועות מורכבות הן אלמנט חשוב נוסף באימון הפונקציונלי. תרגילים אלה כוללים מספר מפרקים וקבוצות שרירים, ומאפשרים אימונים יעילים יותר. הדגשת יציבות הליבה חיונית גם באימון מסוג זה. שרירי ליבה חזקים עוזרים לשמור על יציבה נכונה, שיווי משקל ושליטה כללית בגוף במהלך פעילויות יומיומיות וספורט. לכן אין ספק בתרומה שיכולים להיות לתרגילים כאלה לכל אחד מאיתנו.

הדרך לשלב אימון פונקציונלי בחיי היומיום

כדי לשלב אימון פונקציונלי בחיינו, עלינו להבין תחילה מה המצב הנוכחי שלנו. אנשים רבים טועים ומתחילים לעשות אימונים כאלה באינטנסיביות גדולה מידי. רצוי תחילה להבין, מעבר ליכולות, גם מהם היעדים שלנו. האם המטרה היא לרדת במשקל? לעצב את הגוף? או אולי לטפח ולחזק את השרירים? בהתאם לכל אלה, ניתן יהיה לבחור תרגילים מתאימים לאימון הפונקציונלי שלנו. כדאי מאוד לבחור תרגילים שמדמים תנועות שאנחנו באמת עושים בחיי היומיום. בצורה כזאת האימון יהיה יעיל ואפקטיבי יותר, כך שזו נקודה משמעותית. בנוסף, כדאי לשמור על האימון בין אימונים פונקציונליים ובין צורות אחרות של פעילות גופנית. זה חשוב לשגרת כושר מאוזנת ולהישגים טובים יותר.

כתבות שיכולות לעניין אותך