פיטסנטר אירובי

אירובי

בפיטסנטר תוכלו לחפש אימוני אירובי בסביבה שלכם ולהשוות ביניהם לפי מחיר, מיקום, דירוג, חוות דעת ועוד.

מה זה אירובי?

אירובי, או אימון אירובי כמו שרגילים לקרוא לו הוא אימון ששם דגש על פיתוח של סיבולת לב ריאה גבוהים יותר. האימון הזה הוא אחד האימונים הבסיסיים ביותר עבור כל ספורטאי, וכל אחד חייב לוודא שיש לו כמה משבצות של אימון אירובי בשבוע. אימון אירובי כולל ריצה, רכיבה על אופניים, שחייה, הליכה ועוד. את האימון האירובי ניתן לבצע בעזרת שיעור אירובי בסטודיו או באופן עצמאי באחת הפעילויות שהזכרנו. האימון האירובי חשוב מאוד כדי לבנות סיבולת לב ריאה גבוהות שיאפשרו לכם להתאמן בצורה נאותה. בלי אימון אירובי, יהיה לכם קשה להתאמן באמת. אימון אירובי הוא בסיס לכל ספורט. כדי לבנות סיבולת לב ריאה טוב יש צורך לבצע אימונים אירוביים שבהם מתמקדים בביצוע ארוך של מאמץ רציף. מצאו את האימון האירובי האהוב עליכם שיאפשר לכם להתמיד בו.

אירובי

מקומות מומלצים לאירובי

בנימין 4, רחובות
10
יוצא מן הכלל
ארלוזורוב 15, באר שבע
10
יוצא מן הכלל
קרוספיט מידבר באר שבע
הכשרת היישוב 3, באר שבע
10
יוצא מן הכלל
לבונה, רחובות
10
יוצא מן הכלל
דוד סחרוב 19, ראשון לציון
10
יוצא מן הכלל
רבי עקיבא 50, הרצליה
10
יוצא מן הכלל
פלוטיצקי 10, ראשון לציון
10
יוצא מן הכלל
שדרות שאול עמור 20, מגדל העמק
10
יוצא מן הכלל
סטודיו יהלום - סטודיו לריקודי בטן וסלסה
10
יוצא מן הכלל
פייט קלאב תל אביב
אברבנאל 53, תל אביב-יפו
10
יוצא מן הכלל
מרכז מסחרי של בנימינה, בנימינה גבעת עדה
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
קרוספיט סבוי חולון
סוקולוב 77, חולון
10
יוצא מן הכלל
קומפרט 4, תל אביב יפו
10
יוצא מן הכלל
סטודיו בגבעה שרון קנור
ברבור, ראש העין
10
יוצא מן הכלל

מאמני כושר מומלצים לאירובי

מעלה אדומים
10
יוצא מן הכלל
עמר גרינשפן
תל אביב יפו
10
יוצא מן הכלל
רונן אביב
10
יוצא מן הכלל
נטלי דנינו
אשדוד
2.0
סביר
תומר וסרמן
פתח תקווה
רותם בן שמעון
נס ציונה
קטי דלויה
רחובות
נטע לי לוי
תל אביב יפו
נתניה
תל אביב יפו
אליעד שוייצר
תל אביב יפו
פתח תקווה

אימון אימון אירובי - כל מה שאתם צריכים לדעת

בתחום הספורט ידוע שקיימת פעילות אירובית ומצד שני פעילות אנאירובית – שתי פעילויות חשובות ובו זמנית כה שונות, ופה נעצור להבין מהי פעילות אירובית ומדוע רבים מעדיפים אותה. ובכן באופן תמציתי נסביר שפעילות אירובית מתייחסת למאמץ ממושך והיא מסייעת לפרוק אנרגיה, לשפר את סיבולת הלב ריאה ולנצל באופן מיטבי את השומן.

שיעור אירובי - מה זה?

רגע לפני שנצלול להבין מהו אימון אירובי, נעצור להסביר אודות המערכת האירובית, אותה מערכת שמספקת אנרגיה לטווח הארוך ע"י שימוש במאגרי השומנים והפחמימות שקיימים בגוף, עובדה שמסבירה מדוע רבים שרוצים לרדת במשקל מכניסים משטר אירובי לחייהם. מכאן שניתן למצוא כיום לא מעט פעילויות אירוביות, כגון שחייה, ריצה, זומבה וכדומה, כאשר ההבדל המהותי טמון בשלושת הפרמטרים הבאים: משך הפעילות, תדירות הפעילות ועצימות הפעילות. תוהים מהי נוסחה מבטיחה? ובכן יש להתאמן בין 20 ל 40 דקות לפחות פעמיים בשבוע וכמובן ככול שהעצימות יותר גבוהה, כך הכושר הגופני מתחזק, אם כי פה נציין שבפעילות אירובית העצימות פחות משמעותית, אלא לרוב מומלץ להגיע לטווח שנע בין 65%-85% מהגובה של הדופק המרבי.

יתרונות אימון אירובי

מדוע אנשים רבים משקיעים בפעילות אירובית? כיוון שהיא מפתחת את סיבולת השריר – פרמטר מהותי עבור מגוון פעילויות יומיומיות (למשל עמידה והליכה לאורך זמן). בנוסף, פעילות אירובית מחזקת את פעילות הלב, את שרירי הנשימה והפעילות עצמה מובילה לאותה תחושת שלווה ידועה שמלווה לאחר האימון. בנוסף, אימוני אירובי מחזקים את צפיפות העצם (מונע שברים), מסייעים לחילוף חומרים, מובילים להשיל קילוגרמים מיותרים ובו זמנית מעלים את מסת השריר. מה עוד? פעילות אירובית משפרת את היכולות הקוגניטיביות ומעניקה תחושה טובה, וכיוון שלרוב השיעורים מועברים לצד מוסיקה ואנשים נוספים, רבים מוצאים בכך עניין והנאה.

הפסקתם פעילות אירובית? חשוב שתדעו

לצד שלל היתרונות, שווה לעצור להבין מה קורה אם מחליטים לקחת הפסקה, ופה נציין שמספיק לקחת הפסקה של 4 ימים בכדי לחוש פגיעה ביכולת הגופנית, ועל כן אם מחליטים לאמץ פעילות אירובית, חשוב להכניסה לשגרה, ופה נציין שלכל הפחות יש להקפיד על שני אימונים בשבוע – תיהנו!

כתבות שיכולות לעניין אותך

פורסם ע"י דין סלמן ב 12 לינואר 2023