פיטסנטר יוגה יוגה שיקומית

יוגה שיקומית

בפיטסנטר תוכלו לחפש אימוני יוגה שיקומית בסביבה שלכם ולהשוות ביניהם לפי מחיר, מיקום, דירוג, חוות דעת ועוד.

מה זה יוגה שיקומית?

יוגה שיקומית היא גישה עדינה, נעימה וטיפולית ליוגה שנועדה לתמוך באנשים שמתמודדים עם קשיים מסוגים שונים. היא מתאימה, למשל, לאנשים שמתאוששים מפציעות או מתמודדים עם כאב כרוני או מחלה. זה כמו לקחת את תהליך הריפוי לסביבה רגועה, נעימה ומטפחת יותר. הסביבה כאן כוללת תנועות מאוד איטיות, קשובות והתמקדות בהשבת האיזון והרווחה של הגוף. בסוג זה של יוגה, תנוחות לעתים קרובות משתנות כדי להתאים למגבלות של אדם. בנוסף, נעשה כאן שימוש באביזרים כמו בלוקים, רצועות או שמיכות כדי להפוך אותן לנגישות ונוחות. לדוגמה, אם מישהו לא יכול להגיע לרצפה בכיפוף קדימה, הוא עשוי להשתמש בבלוק. בצורה כזאת למעשה הרצפה תגיע אליו ולא הוא אליה. זה מבטיח שגם אנשים עם מוגבלויות שונות יוכלו לחוות את המתיחה מבלי להתאמץ. המטרה העיקרית של יוגה שיקומית היא לא רק להגביר את הגמישות או הכוח. המטרה כאן היא לשפר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף. מדובר בכיוון לגוף, הבנת מצבו הנוכחי והכוונתו בעדינות לבריאות טובה יותר.

יוגה שיקומית

מקומות מומלצים ליוגה שיקומית

סטודיו יעל ישראל נס ציונה
סנונית 18, נס ציונה
10
יוצא מן הכלל
סטודיו יעל ישראל ראשון לציון
שדרות בגין 4, ראשון לציון
10
יוצא מן הכלל
אורה איינגאר יוגה רחובות
ד"ר מוסקוביץ', רחובות
10
יוצא מן הכלל
מרכז איינגאר יוגה חולון
אריה שנקר 14, חולון
10
יוצא מן הכלל
סטודיו YoGa by Keren
הגפן 2, הוד השרון
10
יוצא מן הכלל
Natural Movement סטודיו לשיטת הג'ירוטוניק
10
יוצא מן הכלל
החוף 88, שבי ציון
10
יוצא מן הכלל
דרך החיבור קיה קרנברג יוגה
הקרן 15, פרדס חנה כרכור
10
יוצא מן הכלל
עדי יוגה הרצליה
יהודה הנשיא 39, הרצליה
9.6
מצוין
מלי ארגמן
שמעון בן צבי 30, גבעתיים
Yam Wellness - מרכז לאורח חיים בריא
העלייה השנייה 45, חיפה
קול הגוף כפר הנשיא
הנשיא 1, כפר הנשיא
קרן שלו סטודיו ליוגה
השלדג 18, אליכין

ריפוי גוף ונפש בעזרת יוגה שיקומית

המטרה של שיטת תרגול מודרנית זו היא לסייע לאנשים המתמודדים עם קשיים שונים לשפר את מצבם. אתגרים אלה יכולים להיות פיזיים ונפשיים, ומה שבטוח, זה שיוגה כזו מציעה  נתיב להחלמה ולבריאות. אם גם אתם מתמודדים היום עם קושי כלשהו, יוגה שיקומית היא אפשרות שכדאי לחשוב עליה ברצינות.

הייחודיות של אימוני יוגה שיקומית

יוגה שיקומית נבדלת משיטות תרגול יוגה מסורתיות בכך שהיא מתמקדת בגישות מותאמות אישית לכל מתאמן. כך מובטח שכל אדם יקבל את תשומת הלב והתמיכה המתאימות לטיפול בבעיות הבריאותיות הספציפיות שלו. אנשים שסובלים מתופעות כמו פריצת דיסק יוכלו לעשות תרגלים אחרים מאנשים שיש להם קשים שונים. לכן חשוב כל כך להתאים לכל מתאמן את התרגול הנכון עבורו. אחד העקרונות הבסיסיים של יוגה זו הוא ויג'נאנה יוגה  שמדגישה הרפיה, השתרשות, חיבור, נשימה ומתיחה או התארכות. באמצעות גישה זו, מעודדים את המתרגלים לעסוק בהתבוננות פנימית ובעבודה מדויקת. זה מה שמאפשר להם להירגע, לשחרר מתחים ולכוון את נשימתם לאזורים חסומים או כואבים. מתודולוגיה מותאמת אישית זו מאפשרת ליוגה הזו לטפל במגוון רחב של בעיות בריאותיות ביעילות.

יתרונות התרגול של יוגה מסוג זה

כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, יוגה שיקומית  מציעה יתרונות רבים עבור אנשים שסובלים מבעיות שונות. למשל, אנשים שיש להם כאבי גב או כאב כרוני יוכלו להפיק הרבה מאימונים כאלה. זה נכון גם לגבי מי שיש לו אי נוחות הקשורה לפציעות וניידות מוגבלת. ע"י התמקדות בטכניקות של תנועה מודעת, שיטת תרגול זו יכולה לספק הקלה ולשפר את הרווחה הכללית. טווח תנועה וגמישות משופרים הם בין היתרונות הפיזיים הבולטים ביותר של היוגה הזו. זה יכול להיות מועיל במיוחד לאנשים שמתאוששים מפציעות או מתמודדים עם כאב כרוני. בנוסף, ידוע כי שיטת תרגול זו מפחיתה את רמות החרדה והמתח.

תרגול פרטי או קבוצתי

כשזה מגיע לבחירה בין שיעורי יוגה שיקומית פרטיים או שיעורים קבוצתיים, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון. העדפות אישיות, מצבים ספציפיים ורמת התמיכה הנדרשת יכולים כולם להשפיע על ההחלטה הזו. יש אנשים שייהנו מהיחס האישי של שיעור פרטי. לעומת זאת, הרבה מאוד אנשים דווקא מעדיפים את האווירה של שיעור יוגה קבוצתי. למעשה, אנשים רבים שקשה להם להתמיד, בוחרים לרוב את האפשרות של שיעורים קבוצתיים. לכן, אם גם אתם רוצים לשאוב כוחות מאחרים, אימון קבוצתי יתאים לכם יותר.