קפוארה

בפיטסנטר תוכלו לחפש אימוני קפוארה בסביבה שלכם ולהשוות ביניהם לפי מחיר, מיקום, דירוג, חוות דעת ועוד.

מה זה קפוארה?

קפוארה היא אמנות לחימה שהמאפיינים שלה מזכירים ריקוד. הקפוארה נוצרה לראשונה בברזיל על ידי עבדים מאפריקה שעבדו שם בעבדות במהלך המאות הקודמות. מה שמאפיין את התרגילים באמנות לחימה זו אלו תנועות המזכירות ריקוד. תנועות הריקוד עצמן מאופיינות בתנועות שמדמות התקפה או הגנה. את אמנות הלחימה הזו מתרגלים בליווי מוזיקה קצבית בעלת אופי חצי ברזילאי חצי אפריקני. האימונים נערכים לרוב בקבוצה, כאשר כל חברי הקבוצה נמצאים במעגל. מי שנכנס לפנים המעגל רוקד או "נלחם" ושאר חברי הקבוצה מעודדים אותו.

קפוארה

מקומות מומלצים לקפוארה

צה״ל 2, רמלה
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
יחזקאל 2, בני ברק
9.4
מעולה
שייקה אופיר, ראש העין
7.6
טוב
דוד בן גוריון 256, גבעתיים
7.6
טוב
אז"ר 2, רמת השרון

קפוארה - כל מה שאתם צריכים לדעת

אמנות הקפוארה היא אמנות לחימה שניתן להתחיל להתאמן בה כבר בגילאי גן סביב גיל 4. קפוארה דורשת כושר גופני טוב ויכולת גמישות. התנועות שנדרשות באימונים דורשות יכולת שליטה טובה בשרירים ויכולת קורדינציה טובה. האימונים עצמם מפתחים עם הזמן את היכולות הפיזיות האלו. הקפוארה היא ספורט חברתי ובדרך כלל לא מתרגלים אותו לבד אלא במסגרת של קבוצה. האווירה החברית שיש במעגל הלחימה והריקוד של הקפוארה תורמת לגיבוש של קבוצות כך שהן יהיו מלכודות יותר. בזמן האימונים או התחרויות של הקבוצה, חברי הקבוצה מאפרים או צובעים את הפנים שלהם עם דפוסים מיוחדים המזכירים שבטים מסורתיים של ציידים מאפריקה.

היתרונות של קפוארה

אימון קפוארה הוא בעל יתרונות רבים. היתרונות של אימונים אלו הם שהם מאפשרים למתאמן להרגיש חלק מקבוצת שייכות גדולה יותר. ספורט זה אהוב במיוחד על בני נוער – בשל כך. האימונים עצמם נערכים לפחות פעמיים בשבוע אם לא יותר. יש גם תחרויות אזוריות וארציות בהם צריך לרקוד או "להילחם" לפי תנועות מסוימות. נוער וילדים בסיכון יכולים להיות סוג אוכלוסייה ספציפי שאמנות הלחימה הזאת יכולה להתאים להם וללמד אותם ערכים שונים. גם אנשים מבוגרים יכולים ליהנות מהאימונים של ספורט זה והם יכולים להפיק מהם הרבה תועלת. התועלת שניתן להפיק מהאימונים היא חיזוק שרירי הליבה ועמוד השדרה וחיזוק הגפיים. יתרון נוסף של האימונים הוא שהם מפתחים את יכולת הגמישות של המתאמנים.

קפוארה - למי זה מתאים?

בסופו של דבר, אימון קפוארה, יכול להתאים לאנשים שנמצאים בשלבי חיים שונים. לרוב, קבוצות האימון של ספורט זה מחולקות לפי גילאים. ברוב החוגים של הקפוארה בארץ יש קבוצת ילדים, קבוצת נוער וגם קבוצה למבוגרים. גם קבוצת המבוגרים מחולקת פעמים רבות לתת קבוצות של מבוגרים צעירים יותר וצעירים פחות. החלוקה לקבוצות חשובה כי היא מאפשרת לאנשים שיש להם את אותה היכולת והרמה להתאמן ולהשתפר ביחד. יש אנשים שבוחרים להתאמן באמנות לחימה זו במשך שנים רבות. האימון וההתמדה באמנות הלחימה הזאת יכולים לסייע בהתמודדות עם בדידות, קושי פיזי וגם בהתמודדות עם חרדות שונות. האימונים מומלצים מאוד למי שרוצה לזוז ולהניע את הגוף וספורט מסורתי לא מתאים לו. האימונים עצמם מהווים חוויה שמחה ומעצימה מאוד לגוף ולנפש.