קרב מגע

בפיטסנטר תוכלו לחפש אימוני קרב מגע בסביבה שלכם ולהשוות ביניהם לפי מחיר, מיקום, דירוג, חוות דעת ועוד.

מה זה קרב מגע?

קרב מגע היא שיטת אמנות לחימה שפותחה בצה"ל בראשית ימי המדינה. העקרונות של אמנות לחימה זו הם שצריך להשתמש בכוח האישי של הגוף שלנו ולנצל את חסרונות היריב שלכם. אמנות לחימה זו יכולה לסייע רבות לנערות ולנשים להגן על עצמן במרחב הציבורי מול התקפות שונות של גורמים עוינים. בכל רחבי העולם אימצו את השיטה וקיימים אפילו חוגים ואימונים רק לנשים ונערות אשר מתרגלות קרב מגע בשביל הכוח להגן על עצמן. בסופו של דבר, חשוב שכולם - נשים וגברים ככלל ידעו לשמור על עצמם במרחב הציבורי.

קרב מגע

מקומות מומלצים לקרב מגע

האקדמיה הישראלית לג'יו ג'יטסו ברזילאי ו MMA תל אביב
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
ההסתדרות 80, באר שבע
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
טים פריסי - קרוספיט הלוחמים
לוחמי הגטאות 34, נהריה
9.8
מצוין
אורי צבי גרינברג 21, תל אביב יפו
8.2
טוב מאוד
אקליפטוס 3, רמת ישי
אז"ר 2, רמת השרון

מאמני כושר מומלצים לקרב מגע

דן לוי
חיפה
אריק כהן
פרדס חנה-כרכור
תמיר נהור
תל אביב
רייצ'ל שיר
רעננה

כל מה שרציתם לדעת על קרב מגע

אם אנחנו רוצים לשמור על עצמנו אנחנו לא חייבים לדעת אמנות לחימה כמו אגרוף או קארטה. גם לימוד אמנות לחימה "פשוטה" כמו קרב מגע, יכולה לסייע לנו לשפר את הביטחון העצמי שלנו ואת היכולת שלנו להתמודד מול איומים שונים. חשוב מאוד להשקיע באימון ובלימוד טכניקות לחימה אלו על מנת שברגע של איום אמיתי וממשי תוכלו להשתמש בה ובכלים המעשיים שהיא יכולה לתת לכם להגנה עצמית.

קרב מגע – מה זה?

קרב מגע היא אמנות לחימה שפותחה על ידי צה"ל. שיטת לחימה זו מהווה שיטה ייחודית מאוד ופשוטה ליישום של הגנה עצמית. באמצעות שיטת לחימה זו אנשים רבים יכולים ללמוד איך להגן על עצמם במצבים שונים. ניתן להשתמש בתרגילים של הקרב מגע כאשר אנחנו מאוימים פיזית או נמצאים במצב אלים ורוצים להגן על עצמנו מפני תקיפה. חשוב וכדאי שכל אחד ואחת ידעו להגן על עצמם בפני איומים שונים שיש במרחב הציבורי ברחוב ובמרחב והפרטי של הבית.

קרב מגיע - למי זה מתאים?

אימון קרב מגע יכול להתאים לכל אחד ואחת שעברו את גיל 15. ניתן למעשה להתחיל להתאמן בשיטת אימון זו כבר בגיל 12 אפילו. שיטת אימון זו מאפשרת תוך סדנה קצרה או מספר מפגשים לדעת לשלוט במגוון טכניקות להגנה עצמית. תרגילים שונים של שיטת הקרב מגע עושים שימוש בעיקר בתנועות ידיים ובבעיטות עם הרגליים. אלמנט ההפתעה של היריב הוא אלמנט חשוב מאוד בשיטה זו. אם אנחנו מרגישים חוסר ביטחון או יום בבית שלנו או בשכונה בה אנחנו חיים – כדאי לנו ללמוד איך להגן על עצמנו. קורס הגנה עצמית יכול לאפשר לנו להרגיש בטוחים יותר, בכל מקום בו אנחנו נמצאים. בשביל לתרגל הגנה עצמית אנחנו לא צריכים להיות בכושר שיא – אנחנו רק צריכים להכיר מספר תרגילים בסיסיים. חשוב לבחור ללמוד ולתרגל כל כמה שבועות או חודשים את התרגילים שלמדנו בקורס.

היתרונות של אימון קרב מגע

יש הרבה יתרונות לאימוני קרב מגע. האימונים בשיטה זו מתאימים גם לנשים וגם לגברים. תרגול אימונים בהגנה עצמית יכול לאפשר לנו לחוש הרבה יותר בטוחים בזמנים של מתיחות ביטחונית. לנשים במיוחד כדאי לתרגל שיטות להגנה עצמית – כי הן פגיעות יותר לתקיפות במרחב הציבורי מאשר גברים. הרבה מאוד אנשים בוחרים לעבור את הקורסים השונים של אומנויות לחימה בגלל מקרים אלימים שקרו בקרבתם. השתתפות בקורס קרב מגע יכולה לאפשר לנו להפסיק להרגיש חלשים וחסרי אונים. אם אנחנו רוצים לשפר את תחושת היכולת והביטחון האישיים שלנו – כדאי לנו להשתתף בקורס הגנה עצמית מקצועי. את הקורס של שיטות קרב שונות מעבירים לרוב לוחמים לשעבר או מומחים להגנה עצמית ואומנויות לחימה.

מה חשוב לדעת על קרב מגע

אם אנחנו מתעניינים בקורס או באימוני קרב מגע – חשוב שנדע שאימונים אלו דורשים השקעה של זמן ומאמץ. גם אם אנחנו משתתפים בקורס של מספר מפגשים, כדאי לנו להמשיך ולתרגל את הידע שצברנו לאורך כל השנה. אם לא נקפיד לתרגל את התרגילים והטכניקות השונות שלמדנו בקורס בו השתתפנו – נשכח לבסוף הכול. בכל אמנות לחימה, חשוב מאוד להקפיד על תרגול ועל שמירת הידע של התרגילים טרי ורענן בגוף ובמחשבה שלנו. כך נוכל להרגיש הרבה יותר טוב גם במצבי קיצון של איום.