פיטסנטר מתיחות

מתיחות

בפיטסנטר תוכלו לחפש אימוני מתיחות בסביבה שלכם ולהשוות ביניהם לפי מחיר, מיקום, דירוג, חוות דעת ועוד.

איך עושים מתיחות?

מתיחות הן חלק בלתי נפרד מכל פעילות גופנית. לכן, בין אם אתם רצים, עושים ספורט במכון כושר או מרימים משקולות, אתם צריכים לדעת איך עושים מתיחות. נקודת המוצא היא שלא נרצה להרגיש כאב. כלומר, את המתיחה צריך לעשות עד הנקודה שבה אנחנו מרגישים שזה מתאים לגוף שלנו. רוצים לעשות מתיחות בצורה נכונה, מבלי לפגוע בעצמכם? כדאי לדעת שזה חלק מהעבודה של מדריך ספורט שיוכל ללוות אתכם. זה לא במקרה שבתחילת כל אימון, וגם בסופו, המדריך יבקש מכם לעשות מתיחות. בנוסף, כדאי לדעת שיש סוגים שונים של מתיחות, כמו למשל: מתיחות סטטיות ומתיחות דינאמיות. מתיחות משפיעות על מתח השריר ושומרות על טווח התנועה הקיים בגוף. לכן הן בעלות חשיבות רבה, וכדאי לבצע בכל אימון סוגים שונים של מתיחות. רוצים. להיות בטוחים שאתם מתאמנים כמו שצריך? שאתם שומרים על הגוף שלכם בפעילות הגופנית שבה אתם עוסקים? בחרו קבוצה עם מדריך מקצועי שילמד אתכם, בין היתר, איך לעשות מתיחות בצורה נכונה.

מתיחות

מקומות מומלצים למתיחות

קרוספיט מידבר באר שבע
הכשרת היישוב 3, באר שבע
10
יוצא מן הכלל
סטודיו יהלום - סטודיו לריקודי בטן וסלסה
10
יוצא מן הכלל
סטודיו YoGa by Keren
הגפן 2, הוד השרון
10
יוצא מן הכלל
Natural Movement סטודיו לשיטת הג'ירוטוניק
10
יוצא מן הכלל
סטודיו חניתה
נתן הנביא 1, אופקים
10
יוצא מן הכלל
Be תנועה גבעתיים
וייצמן 19, גבעתיים
10
יוצא מן הכלל
דרך החיבור קיה קרנברג יוגה
הקרן 15, פרדס חנה כרכור
10
יוצא מן הכלל
סטודיו מוטיבייט מודיעין
המעיין 4, מודיעין מכבים רעות
10
יוצא מן הכלל
מרכז ויצמן לכושר עלית
בוסי סנט ג'ורג' 13, קרית עקרון
9.8
מצוין
פיט סטודיו רמת השרון
המעפילים 15, רמת השרון
9.6
מצוין
בי ספורט כפר סבא
מוטה גור 2, כפר סבא
9.6
מצוין
פיטנס לנד מרכז ראשון לציון
תרמ"ב 32, ראשון לציון
9.4
מעולה
Only 20 EMS ירושלים
שדרות יצחק רבין 10, ירושלים
9.4
מעולה
סטודיו בוטיק דניאל פיטנס מודיעין
שדרות האורנים, מודיעין מכבים רעות
9.4
מעולה
גוף ראשון תל אביב
ארלוזורוב 62, תל אביב-יפו
9.2
מעולה

מאמני כושר מומלצים למתיחות

יוליה ורנבסקי
10
יוצא מן הכלל
מעלה אדומים
10
יוצא מן הכלל
מאור זקן
תל אביב יפו
10
יוצא מן הכלל
נטלי דנינו
אשדוד
2.0
סביר
תל אביב יפו
קטי דלויה
רחובות
תל אביב יפו
אליעד שוייצר
תל אביב יפו
קלרה יהודי
קרית גת
רמת גן
גני תקווה
יעל לזר
תל אביב יפו
פתח תקווה
תל אביב יפו

תפקידן של מתיחות באימון ספורט

מתיחות ממלאות תפקיד חיוני בשמירה על גמישות גופנו, האלסטיות שלו והרווחה הכללית שלנו. ישנם שני סוגים עיקריים של מתיחות: דינמיות וסטטיות. מתיחות דינמיות כרוכות בהנעת השרירים והמפרקים לכל טווח התנועה שלהם. לעומת זאת, המתיחות הסטטיות הן משהו אחר לגמרי. כאן אנחנו רואים שהעניין הוא דווקא החזקת המתיחה לפרק זמן ממושך. המתיחות הדינמיות הן בדרך כלל הטובות ביותר בזמן חימום. לעומת זאת, המתיחות הסטטיות כמעט תמיד יכולות להיות יותר יעילות אחרי האימון. הן מסייעות בשמירה על הגמישות ולכן ברור מדוע לא כדאי לוותר עליהן. זה לא במקרה שכולנו רגילים לראות ספורטאים עושים את המתיחות השונות. זה שומר על הגוף מפני פציעות ומכין אותו לקראת העבודה הצפויה לו. לכן, אם גם אתם מתחילים להתאמן בקרוב, הגיע הזמן שתתרגלו לעשות את המתיחות הדרושות לכם.

טכניקות חימום נכונות בעזרת מתיחות

לפני שמתחילים באימון, חשוב לבצע חימום נכון. חימום כללי, כגון פעילות אירובית מתונה, עוזר לעורר את זרימת הדם ומכין את השרירים לפעילות גופנית. דוגמאות לכך כוללות: מתיחות, קפיצות, הליכה מהירה או ריצה קלה. בנוסף, רצוי לבצע גם חימום ספציפי מכוון לקבוצות השרירים שעליהן תעבדו במהלך האימון. לדוגמה, אתם מתכננים לבצע תרגילי חזה? תוכלו לעשות סט עם התנגדות נמוכה משמעותית ממשקל העבודה שלכם כדי להכין את השרירים. השילוב בין טכניקות חימום שונות ובין המתיחות המתאימות יוביל אתכם לאימון טוב יותר.

הזמן טוב ביותר לביצוע מתיחות

אומנם זה נכון, כפי שראינו, שמתיחות יכולות להיות יעילות גם לפני וגם אחרי האימון. עם זאת, חשוב לדעת מתי לבצע כל סוג של מתיחה. כפי שהוזכר קודם לכן, מתיחות דינמיות הן הטובות ביותר בזמן חימום. מתיחות סטטיות יעילות יותר לאחר אימון, כאשר השרירים חמים וקצרים עקב פעילות גופנית. המתיחות לאחר האימון עוזרות לשחזר את האלסטיות והגמישות הטבעיות של הגוף. בנוסף, הן מסייעות גם למנוע פציעות ולשמור על טווח תנועה בריא. חשוב להבין: זה לא משנה באיזה סוג של פעילות גופנית אתם עוסקים. מה שכן חשוב, זה לעשות את המתיחות הנכונות בצורה קבועה כי זה ישמור על גופכם.