קרוספיט

בפיטסנטר תוכלו לחפש אימוני קרוספיט בסביבה שלכם ולהשוות ביניהם לפי מחיר, מיקום, דירוג, חוות דעת ועוד.

מה זה קרוספיט?

אם אתם שומעים מסביבכם יותר מידי חברים שמדברים על הנפות אולימפיות, קטלבל, משקולות ותזונה בריאה, החברים שלכם כנראה גם התמכרו לקרוספיט. זה שאתם לא יודעים על מה מדובר זה בסדר, אבל אנחנו פה כדי להציג לכם את שיטת הכושר שפופולרית בכל העולם היום. אימון קרוספיט הוא אימון שהמטרה שלו היא להגביר את הכושר הכללי של המתאמן. במהלך האימון מבצעים מגוון רחב של פעולות ותרגילים שכולן נועדו להגביר את הכושר, בלי להתמקד בתנועה מסוימת כל הזמן. שיעור קרוספיט מורכב ממספר חלקים שכולם נועדו בסופו של דבר לגרום לכך שהכושר שלכם יהיה טוב יותר. קרוספיט היא שיטה נהדרת עבור מי שרוצה להיות פשוט בריא יותר. מלבד האימונים בקרוספיט גם יש שיטת תזונה שרבים מהמתאמנים מקפידים עליה, וכל זה כדי ליצור קהילת מתאמנים שפשוט תהיה בריאה יותר.

קרוספיט

מקומות מומלצים לקרוספיט

המושב 42, פרדס חנה כרכור
10
יוצא מן הכלל
קרוספיט מידבר באר שבע
הכשרת היישוב 3, באר שבע
10
יוצא מן הכלל
קרן היסוד 20, טירת כרמל
10
יוצא מן הכלל
מעשה חושב 4, ירושלים
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
הנמל 8, חיפה
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
המייסדים, בית הלל
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
קרוספיט סבוי חולון
סוקולוב 77, חולון
10
יוצא מן הכלל
10
יוצא מן הכלל
סטודיו חניתה
נתן הנביא 1, אופקים
10
יוצא מן הכלל
אלי כהן 39, אשקלון
10
יוצא מן הכלל
ההדרים 60, אודים
10
יוצא מן הכלל
דקל 30, שוהם
10
יוצא מן הכלל

מאמני כושר מומלצים לקרוספיט

מעלה אדומים
10
יוצא מן הכלל
נטלי דנינו
אשדוד
2.0
סביר
קטי דלויה
רחובות
אליעד שוייצר
תל אביב יפו
קרית אונו
חליל צרפתי
זכרון יעקב
אלירן ניסנוב
קרית ים
יואב בלומברג
רמת השרון
אלכס גורביץ'
אשקלון
חיה דלג'ו
נווה ימין
רועי שיק
חיפה
ישראל שמאלי
תל אביב יפו
גיא גלוזמן
אור יהודה

אימון קרוספיט - כל מה שאתם צריכים לדעת

לעומת מגוון אימונים אחרים, אימון קרוספיט משלב בין כמה שיטות, כך שההשפעה על התודעה ועל הגוף הרבה יותר רחבה – עובדה שבין היתר משפיעה על המוטיבציה ועל מוטיב ההתמדה. אם נבקש לפשט את עיקרי האימון, נציין שמדובר בבניית תוכנית אימונים שמתמקדת בכוח ובסיבולת, כאשר לא מעט מהתרגילים "עשו עלייה" מעולם הרמת המשקולות, ועל כן כדורי כוח, צמיגי טרקטור, פלטות ושקי חול מהווים כלי אימון סטנדרטים בתחום.

מרכיבים מרכזיים באימון קרוספיט

העובדה שמדובר בתחום שמשלב מספר ענפי ספורט, מובילה לחזק 10 מערכות, נתון מרשים לכל הדעות. על אלו מערכות מדובר? ובכן אם אתם עומדים להשקיע בתחום התכוננו לראות שינוי בעשרת הקטגוריות הבאות: סיבולת שריר, גמישות, כוח, מהירות, עוצמה, זריזות, קואורדינציה, דיוק ושיווי משקל. אי לכך מערכת התנועה מרוויחה רבות, וכיוון שמערכת התנועה כוללת שרירים, שלד ומערכת עצבים, הגוף זוכה לשפר מגוון מדדים חשובים, קרי מדדי סוכר ושומנים בדם.

תרגילי קרוספיט

  • תרגילי קפיצה בחבל - אחד מהתרגילים המוכרים בתחום הקרוספיט הוא להיעזר בחבל קפיצה. תרגיל זה בונה סיבולת לב ריאה, מפתח קואורדינציה חשובה ומחזק את יכולות הנשימה.
  • תרגילי מתח - תרגילי המתח מסייעים לנו לבנות בסיס חזק לקראת תרגילים יותר מורכבים והוא מפתח מאוד את פלג הגוף העליון שלנו.
  • תרגילי סקוואט - תרגילי סקוואט (Squat), זהו תרגיל העובד על השרירים המרכזיים ועל שרירי הליבה, והוא בונה בצורה נכונה את מערכת השלד, כך שנוכל להתמודד כראוי עם מגוון אלמנטים נוספים שנוגעים לאימון Crossfit.

שימו לב! לאחר האימון אפשרו לגוף להתאושש ואף תפנקו אותו עם עיסוי שרירים, כך שאם קשה תוך כדי האימון תחשבו על התגמול שמגיע אחרי.

כתבות שיכולות לעניין אותך

פורסם ע"י דן שני ב 2 למאי 2022